Perşembe , Şubat 22 2018
Duyurular
Ana Sayfa / POLİSLİK / Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?
ben-sivilce-izi

Yüzdeki Ben ve Sivilce Polis Olmaya Engel mi?

İnsanların vücudunda bulunan küçük vücudun renginden farklı olan lekelere ben denilmektedir. Polislik açısından da vücutta bulunan ve eşgal belirleyen bu tarz izler de oldukça önemlidir. Peki her ben polis olmaya engel midir? Vücutta ben olmasında sorun olur mu? bu tarz sorularla karşılaştığımız için sizlere elimizden geldiğince açıklamalar yapacağız.

Ben Polis Olmayı Engeller mi?
Polis okulları sınavlarına girerken ön sağlık aşamasında polis adayları yüzeysel şekilde incelenmektedir arkadaşlar. Bu inceleme esnasında genel olarak 5 metreden bakıldığında belli olmayan izler sorun olmamaktadır buradaki izden kasıt olarak benleri de sayabiliriz. Vücutta bulunan benler görünmeyen yerde ise zaten sorun olmayacaktır arkadaşlar eğer ki görünen yerde bir beniniz var ise burada da büyük olmadığı sürece eşgal belirtmiyorsa herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Et ben olmadığı sürece ve küçükse ben kolay kolay eleme yapılmayacaktır. Tabi ki burada insiyatif tamamen komisyondadır arkadaşlar biz ne kadar sorun olmaz desek de komisyon bu gibi durumlarda insiyatif alarak eleme yapar.

Bir çok polis adayı yüzünde bulunan benlerden oldukça dertlidir. Yüzlerde bulunan benlerde arkadaşlar eğer ki çok büyük değilse sizlere sorun yaratmayacaktır. Olur ya çok kafanıza takıyorsanız arkadaşlar sizlere tavsiyemiz benleri yok eden sistemler günümüzde oldukça yaygın kısa süre içerisinde benlerinizden kurtularak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Sivilce İzi Polis Olmayı Engeller mi?
Yüzde bulunan sivilce izleri de geçici izler oldukları için kolay kolay elemeye neden olmamaktadır. Sivilcelerden kalan izlerde eğer ki yüzde kalıcı değilse ve eşgal belirtmiyorsa sorun olmayacaktır. Sivilce konusunda sizlere tavsiyemiz bırakın kendi kendine sivilceleriniz geçsin iz bırakacak şeylerden uzak durunuz.

Sizde kafanıza takılan soruları sağlık sorularınız için Sağlık Şartları Yönetmeliği ni inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

polislik-sene-sonu-yonetmelik

Polis Okulları Sene Sonu Mülakatı Yönetmeliği

Polis okulları ile ilgili olarak mesleğe polis memuru veya komiser yardımcısı yetiştiren kurumların eğitimlerinin sonunda …

4 Sorular

  1. Erşan Kabalak

    Yüzümde sivilce izleri var çukur sorun olur mu

  2. Erşan Kabalak

    Sivilce izleri ben in sağlıkta gectim eğitimde sıkıntı olurmu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir