Perşembe , Şubat 22 2018
Duyurular
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polis Okulu Geçici Kayıt Nedir? Polis Okulu Sağlık Raporu Nasıl Alınır?
saglik-raporu-gecici-kayit

Polis Okulu Geçici Kayıt Nedir? Polis Okulu Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Polis okullarının tamamında polis meslek eğitim merkezi, polis amirleri eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okullarında geçici kayıt ve sağlık raporu işlemleri aynı şekilde yürütülmektedir. Bu nedenle bizlerde tüm okulların bu süreçleri nasıl olur sizlere bahsedeceğiz.

Polis okullarına alım süreçlerini bir bir başarılı olarak geçen adaylarda açıklanan tarihlerde polis okuluna yerleştirmesi yapılınca neler olacak neler yapılacak bunların sorusu akıllarına gelmektedir. Bu süreç içerisinde arkadaşlar yerleştirmeniz polis okuluna yapılır ve size en geç şu tarihte polis okulunda hazır bulunun denir bundan sonra ise sizlerin o gün en geç belirtilen saatte okula olmanız gerekir. Peki sonrasında neler olur aşağıda inceleyelim.

Polis Okulları Sağlık Raporu Nasıl Alınır?
Polis meslek yüksek okullarını adaylar kazandıktan sonra intibak eğitimi başlar okullarda bu eğitim süresince de adayların polisliğe uygun olup olmadığına dair raporları alınır. Bu raporlar her okulun bulunduğu il deki devlet hastanelerinden alınır. Rapor alım sürecinde emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilen bütün bölümlere girilerek polis adayı olabilir şeklinde raporlar alacaksınız. Eğer ki belirtilen bölümlerin herhangi bir tanesinden olumsuz rapor alırsanız elenirsiniz. Unutmadan hatırlatalım arkadaşlar eskiden sağlık raporu için öğrencilerden ücret alınırken artık bu ücret alınmamaktadır.

Sağlık şartları ile ilgili olarak sizlere tavsiyemiz arkadaşlar okulu kazandığınız açıklandıktan sonra bir genel taramaya girin eğer ki bir sorununuz hastalığınız varsa ona göre hareket edersiniz.

Emniyet teşkilatına ait olan EGM Sağlık Şartları Yönetmeliğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Polis Okullarında Geçici Kayıt Nedir? Ne Zaman Yapılır?
Polis okullarına belirtilen tarihte gittiğiniz zaman arkadaşlar sizlerden istedikleri evrakları görevliler alarak intibak eğitimi amacıyla sizlerin geçici kayıtlarını yaparlar. Geçici kayıtlar eğer ki intibakı başarıyla bitirir, sağlık raporunuzu sorunsuz olarak alırsanız ve sizi evinize yolladıktan sonra belirtilen senetle birlikte tekrar polis okullarına gelirseniz bu süreçte geldiğiniz de okul başlayacaktır ki sonrasında güvenlik tahkikatınızın da olumlu gelmesiyle asil kayıtlarınız polis okullarına yapılacaktır. Bu süreç genelde okul başladıktan sonra 2-3 ay içerisinde netleşir arkadaşlar, burada önemli olan tahkikatın yapıldığı ilin yoğunluğudur.

İlginizi Çekebilir!

polislik-sene-sonu-yonetmelik

Polis Okulları Sene Sonu Mülakatı Yönetmeliği

Polis okulları ile ilgili olarak mesleğe polis memuru veya komiser yardımcısı yetiştiren kurumların eğitimlerinin sonunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir