Perşembe , Şubat 22 2018
Duyurular
Ana Sayfa / PYMO ALIMI / PMYO Alımında TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?
pmyo-baraj-puanı

PMYO Alımında TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?

Polis meslek yüksek okullarına alımla ilgili olarak %50 lik dilimi ilgilendiren yüksek öğretime geçiş sınavının ortadan kaldırılarak yerine temel yeterlilik testinin getirilmesiyle polis adaylarının gözleri temel yeterlilik sınavına çevirildi. Adaylar şimdiden temel yeterlilik sınavının ne zaman yapılacağını polis meslek yüksek okulları sınav sürecinin ne zaman başlayacağını merak etmekteler. Önceki yazılarımızdan olan TYT İle PMYO Alımı Ne Zaman Yapılacak? yazımızdan alım süreci ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

2018 PMYO TYT Baraj Puanı Kaç Olacak?
Yüksek öğretime geçiş sınavı varken arkadaşlar yani son alım da 2017 yılında polis meslek yüksek okullarına başvuru için baraj puanı 260 olarak belirlenmişti. Bu baraj puanı her dönem değişiklik gösterebiliyor bu nedenle şuanda ki sistemde yeni bir sistem olduğu için şimdiden bir baraj puanı belirlenmesi söz konusu değil.

Temel yeterlilik testi sisteminde şuan için puan sistemi eski sistemin aynısı olacağını düşünürsek arkadaşlar 2018 yılı polis meslek yüksek okullarına alım süreci içinde baraj puanının 260-280 aralığında olmasını beklenebilir. Şuanda bu baraj puanı tahmini için oldukça erken ancak adayların sürekli bizlere bu durumu sorması nedeniyle kendimizce tahminlerde bulunmaya çalışıyoruz. Bu sınavda arkadaşlar baraj puanı tüm adayların ortalama kaç puan aldıklarına göre değişecektir. Polis akademisi bu ortalama puanı baz alarak resmi duyuru ile baraj puanını adaylara açıklayacaktır. İnternette geze 2018 polis meslek yüksek okulu baraj puanı açıklandı! Baraj puanı 260 vs gibi yazıları dikkate almamanız tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir!

polis-sartlari

Nasıl Polis Olabilirim? Polis Olmak Şartları!

Polis alımları ile ilgili olarak polis meslek yüksek okulları, polis meslek eğitim merkezleri ve polis …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir